Origineel schilderijtje 20x20cm van Strandpaviljoen De Zeemeeuw (20x20cm)
Het strand van Oostvoorne was lange tijd het enige autostrand in Nederland: al vóór de Tweede Wereldoorlog mochten auto's het strand op rijden, zelfs tot vlak bij de vloedlijn.
In de jaren '50 werden er op zomerse dagen tot wel 1 500 auto’s per dag geteld; dat aantal steeg in de jaren '60 tot maar liefst 4 500–6 000
Een zeer geliefde locatie voor gezinnen, sporters, invaliden en ouderen — omdat ze met de auto tot aan het water konden komen. Dat ging ook nog wel eens mis en af en toe moest er wel een takelwagen aan te pas komen om de auto te redden, maar over het algemeen was het goed te doen om over het strand te rijden. Menig inwoner heeft daar voor het eerst een auto leren besturen. Waarschijnlijk omdat men wat sopeler was met de regels. En natuurlijk hebben hier de hondjes in de werken van Ed van der Hoek het autorijden hier ook geleerd.
Na jaren van conflicten tussen recreatie en natuurbescherming volgde in oktober 2004 de afsluiting voor gemotoriseerd verkeer.
Strandpaviljoen De Zeemeeuw: Een van de herkenbare paviljoens op dit autostrand, werd geopend in 1929. Enige tijd na de sluiting van het autostrand brandde het paviljoen helaas af.
In 2011 opende op bijna dezelfde plek een nieuw, duurzaam restaurant: Aan Zee aan de Strandweg 1, ontworpen door Emma architecten.
Dit schilderijtje van “De Zeemeeuw” is dus veel meer dan alleen sfeervol—het is een momentopname van een vervlogen icoon in de lokale geschiedenis én de recreatiecultuur van Oostvoorne.
In de Oostvoorne-serie zijn dit soort landschappen en gebouwen gebundeld, maar het wil ook de verhalen vertellen van een dorp aan zee. Met verhalen die dieper gaan. Niet alleen in tekst maar juist in beeld.
Dit autostrand speelt een zeer grote rol in het leven en zelfs in het maken van die typische combinatie waarmee Ed internationale bekendheid geniet. Namelijk die hondjes in auto's.
Bekijk de schilderijen van Ed nader en je zult in ieder werk dat hij als kunstenaar rond dit thema maakt de zandkleuren en vooral de weerspiegelingen die vochtig zand teweegbrengt ontwaren. Je zult het strand gaan herkennen.
Inwoners van badplaatsen herkennen dat gevoel. Het is een hoofdstuk apart. Gebrande omber kleurt het leven van deze oostvoornse kunstenaar.Nostalgie? Volmondig ja. Dat is het. Maar ook nu genieten we met volle teugen van het strand. Hoewel het gebied niet meer terug te herkennen is als je oude foto's bekijkt.
Van dit schilderij zijn ook leuke kaarten, plankjes en prints in oplage gemaakt.
Bestel deze via de onderstaande links: Klik erop en je komt op de pagina's waar je deze kunt zien en kunt toevoegen aan je winkelwagen:
KAART ZEEMEEUW
PLANKJE ZEEMEEUW
PRINT 27X27 CM ZEEMEEUW